Q & A: Je syrská válka stupňuje k širšímu konfliktu?

Izrael podniká kroky k bránit se proti hrozící odvety ze Sýrie poté, co tvrdí, že zahájila noční útok na předměstí hlavního města Damašku v neděli. To bylo věřil být druhý izraelský útok za tři dny.

Země umístěny raketové baterie odposlechových podél severní hranice a vzdušný prostor uzavřen severní i pro civilní letectví po Sýrii slíbil, že by “trpět” pro údajné nálety na to, co nazývá “vědecký výzkum zařízení.”
Izrael odmítl komentovat hlášených útoků.
V exkluzivním rozhovoru s Frederickem Pleitgen CNN, Sýrie náměstek ministra zahraničí Faisal al Mekdad volal údajný útok “vyhlášení války”. Mezitím odsouzení tekla z jeho spojenců, včetně Íránu, který řekl, že “zlé činy” by mohl “ohrozit (v) bezpečnosti celého regionu.”
Co víme o rozsahu zásahu Izraele?
Izrael nepotvrdí, popřít Sýrie útok
Izrael bude, Sýrie jít do války?
Syrský oficiální: Izrael vyhlásil válku
Víme, co se tvrdí v Sýrii, a to je, že několik výbuchů zasáhla vědecko výzkumné středisko v Jamraya brzy v neděli, zabíjení 42 syrských vojáků, opozice Syrská observatoř pro lidská práva řekl v pondělí s odvoláním na lékařské zdroje. To řekl, 100 lidí zůstalo chybí. Syrská státní tisková agentura Sana, řekl brzy informací vyplývá, že exploze byla způsobena izraelských raket, ale Izrael má politiku nebo odmítá komentovat útoky připisovány jeho armády.
Není to poprvé, co Izrael zamířily na místo, Sana hlášen, ukázal útok na 30. ledna. V té době, americký činitel řekl CNN tvrzení bylo nepravdivé s tím, že izraelské stíhačky cílené syrské vládní konvoj přepravující povrch-k-rakety vzduchu vázané pro militantní skupiny Hizballáhu v Libanonu. Sýrie popřel tam byly takové zásilky.
Minulý týden, dva američtí představitelé zálohovat syrské tvrzení, že Izrael zahájil nálety v zemi, ve čtvrtek nebo v pátek, přičemž celkový počet možných stávek v syrském území na tři, včetně údajného útoku v neděli.
V neděli, libanonská armáda a UNIFIL – prozatímních jednotek OSN v Libanonu – zesílil hlídky podél hranic s palestinským územím, libanonský státní tisková agentura hlášeny. To řekl, že krok následoval údajné výbuchy a “zesílila izraelská armáda hlídky” podél “Blue Line” ve okupovaných územích. ”
Bezpečnosti Organizace spojených národů, OSN Ban Ki-Moon vyzval všechny strany, aby “maximální klid a zdrženlivost.” Nicméně zákaz mluvčí uvedl v prohlášení vydaném v neděli, že OSN nemůže “nezávisle ověřit, co se stalo.”
Izrael je říkat něco?
Izraelská dlouhodobou politikou bylo popřít komentář k tvrzení útoků. Nicméně, to již dříve řekl, že by se zaměřil na jakýkoliv převod zbraní Hizballáhu nebo jiných teroristických skupin, jakož i veškeré úsilí pašovat zbraně syrské do Libanonu, které by mohly ohrozit Izrael.
Šaul Mofaz, zákonodárce v Knessetu, izraelského nebo parlamentu, řekl izraelský armádní rozhlas v neděli, že Izrael nebyl vměšování se do občanské války Sýrie. Ale on trval na tom, že Izrael musí bránit z libanonských bojovníků. “Pro Izrael, to je velmi důležité, že přední skupina pro Irán, který je v Libanonu, je třeba, aby se zastavil,” Mofaz řekl.
“Hizballáh je hluboce zapojený do jeho krku, co se děje v Sýrii,” řekl Mofaz, než dodal: “Hizballáh pomůže orientovat Íránci proti rebelům.”
Jak se Hizballáh zapojen, a jaká je jeho připojení k Íránu?
Dodávky zbraní Íránu Hizballáhu v Libanonu je myšlenka být jádrem problému. Írán dlouhodobě podporuje Hizballáh s finančními prostředky a zbraněmi, které to jsou údajně pašoval přes Sýrii do organizace libanonské základny. Po stávce neděli, íránský ministr zahraničí telefonoval se svým protějškem v Sýrii a “chválil odpor syrské vlády proti spiknutí nepřátel.”
Hizballáh je šíitské militantní skupina považuje Izrael a Spojené státy za teroristickou organizaci, ačkoli jeho politické křídlo je klíčovým hráčem na libanonské vlády. To bylo spojeno s řadou útoků proti izraelským, USA a dalších západních cílů. V roce 2006, Izrael a Hizballáh bojoval měsíc trvající válku v Libanonu, severní Izrael a Golanské výšiny, které skončilo s UN-zprostředkovala příměří. V té době byl Izrael řekl, aby byl překvapen intenzitou a ozbrojení zobrazí silami Hizballáhu.
Izrael říká, že má inteligenci, že Hizballáh již dlouho podporuje syrskou vládu a Hizballáh zase podporuje syrský režim celé zemi občanské války.
Hizballáh byl obviněn z posílání bojovníků do Sýrie na podporu režimu Asada na jihu a jihozápadě, ale tato tvrzení popřel a řekl jeho bojovníci, teprve nedávno začal bránit libanonské hranice vesnice od útoku syrských povstalců. V roce 2009, nejvyšší americký diplomat v Damašku odhalil, že Sýrie začala dodávku balistických raket Hizballáhu, podle oficiálních kabely unikly na WikiLeaks a publikoval.
Jak reálné obavy, že by to mohlo vést k regionální války na Středním východě?
Několik stran v tomto bodě by logicky ocení rozšíření konfliktu – ale naděje na jeho řešení se zdá být stejně daleko jako dřív.
“Syrská boj nejen rozšířil do sousedních Sýrie, Libanon, Irák, stejně jako, Jordánsko a Turecko -, ale také se stal bitevním polem, kde Izrael a Írán jsou náročné navzájem,” Fawaz Gerges, profesor mezinárodních vztahů na London School of Ekonomika, napsal ve stanovisku kus pro CNN.
“K dispozici je také divoký geostrategické rivalita odehrává v Sýrii mezi sunnity a dominantní Saúdské Arábie a šíitského Íránu, rivalita investovala a pracuje s sektářství. Reálné nebezpečí existuje, že tento složitý konflikt v Sýrii mohla přerůst do regionu celé bitvy zahrnující Sýrii je hlavní spojenci – Írán a Hizballáh., a Izrael, jiné regionální mocnosti a západní státy ”
Analytici říkají, že jako součást libanonské vlády skupina by riskoval hodně, pokud reagoval na izraelskou agresi silou. Izraelští představitelé se sází, že al-Assad nebude mstít, jednak proto, že jeho síly mají plné ruce práce, a už proto, že každý úder proti Izraeli by riskoval izraelské Protiútoky který by mohl vážně zhoršit své přednosti v občanské válce, stejně jako letectva. “Nechtějí se otevřít novou frontu, která by mohla být poslední, kdo se otevřít,” říká jeden izraelský vojenský představitel pod podmínkou zachování anonymity. “Oni by trpět knockout úder.”
Syrská armáda vyčerpaná občanské války, a to by bylo příliš smysl otevřít novou frontu proti nejvybavenější armády v regionu, pokud to bylo v posledním zoufalém pokusu sbírat ochabující podporu v jeho vnitřní morálka zmizela.
Ale o dva roky do syrské občanské války, se nezdá být vojenské řešení. “Je to dlouhý vyhlazovací válka s koncem v nedohlednu,” napsal Gerges. “Ani vnitřní tábor Zdá se, že prostředky, jak zajistit rozhodující úder.
“Pouze politické řešení bude skoncovat s prolitím krve Syřana a zabránit nemyslitelné:. Regionu, v celé konfliktu, který by mohl mít katastrofální následky”

Leave a Reply