8 účtovány v 45.000.000dolar loupeže cybertheft banky

Federální státní zástupce obvinění nezakryté čtvrtek proti údajnému cybertheft kruhu obviněn z krádeže 45.000.000 dolarů od bank po celém světě a pomocí kořist pro Rolex hodinky, luxusní automobily a další kořist.

Poplatky byly oznámeny v Brooklynu, o spravedlnosti USA Loretta Lynch.
Osm obžalovaných nabité čtvrtek stáhl 2.800.000 dolarů od New York bank ve dvou oddělených útoků letos v prosinci a únoru, řekl Lynch. Každý útok byl stáhl během několika hodin.
Zatímco osm brali peníze z New York bank, další co-spiklenci z více než $ 42 milionů EUR na výběry v jiných bankách po celém světě.
Úřady se stále hledá další členy globální zločinnosti, řekl Lynch.
Fotogalerie: Scény z 45000000dolar loupeže
Kroužek používá předplacené debetní karty MasterCard, které byly vydané Národní bankou Ras Al-Khaimah Politický a bezpečnostní výbor, který se nachází ve Spojených arabských emirátech, a Bank of Muscat, který se nachází v Ománu.
Zloději naboural do bankovních systémů drasticky zvýšit částku k dispozici na kartách, a pak použít informace o kartách vybírat peníze v bankách po celém světě.
Bill Stewart, senior viceprezident společnosti Booz Allen, řekl, že zatímco tito hackeři by mohl být propracovanější, s použitím běžné zločince k výběru hotovosti z bankomatů ukazuje, že některé počítačové trestné činnosti je stále překvapivě nízká tech.
“Tuctovou zločinců jsou častější [v počítačové trestné činnosti], než si myslíte,” řekl Stewart, expert na počítačové kriminality, který pracuje s finančními firmami.
Řekl, že skutečnost, že pronikl banky byly na Blízkém východě ukazují, že kybernetické bezpečnosti v globálním finančním systému je jen tak silný jako nejslabší článek.
“Existuje ještě mnoho institucí v těchto dnech nejsou praktikují dobré bezpečnostní hygienu,” řekl. “Takže tyto druhy útoků práci.”
Osm podezřelých údajně z téměř 3800 samostatných transakcí, které odstoupit 2.800.000 dolarů. To z něj činí druhý největší krádež v záznamu v New Yorku, překonaný jediný roku 1978 přepadení Lufthansa se proslavila ve filmu “Goodfellas”.
Zatímco 45000000 dolarů, je jedním z největších světových bankovních loupeží na záznam, to není největší. V červenci 2007 se média uvedla, že stráže u soukromé banky v Bagdádu utekl s alespoň 282000000 dolarů v americké měně, která byla uložena tam.
Při prvním útoku v prosinci 2012 v New Yorku skupina údajně stáhla 400.000 dolarů 750 samostatných ATM transakcí ve více než 140 různých místech v New Yorku za méně než tři hodiny.
Pak v únoru se pachatelé stáhl 2.400.000 dolarů v roce 3000 výběr z bankomatu z něco málo přes 10 hodin. Lynche skupinu jako “virtuální kriminální Flash Mob, jít od stroje ke stroji výkresu tolik peněz, jak se mohou před těmito účty jsou vypnuty.”
Jsou uloženy některé z hotovosti na bankovních účtech, v jednom případě uvedení téměř 150.000 dolarů 20 dolarů účty do jednoho účtu. Oni koupili také drahá auta, hodinky a další luxusní zboží.
Federální úřady řekl, že se chopili bankovní účty, stovky tisíc dolarů v hotovosti, dvě hodinky Rolex a Mercedes SUV. Jsou v procesu s převzetím Porsche.
Podle prohlášení z úřadu Lynch, jeden z osmi obžalovaných, byl Alberto Yusi Lajud-Peña, popsaný v obžalobě jako vůdce skupiny, zavražděný v Dominikánské republice na 27. dubna. Ostatní byli zatčeni během šestitýdenního období, které začalo 27.března a skončil v úterý.
Související články: Nové nástroje zastavit počítačové kriminalitě
Lynch, státní zástupce, řekla, že její úřad spolupracuje s orgány činnými v trestním řízení v 16 zemích – včetně Japonska, Kanady, Německa a Rumunska – v rámci šetření.
“Obžalovaní a jejich co-spiklenci podílel masivní 21. loupeži století bank, který dosáhl přes internet a protáhl se po celém světě,” řekl Lynch. “V místě zbraní a masek, to počítačová kriminalita organizace použité notebooky a internet.”
MasterCard (MA, Fortune 500) vydal prohlášení, které říká, že při šetření spolupracoval a že její systémy nebyli zapojeni nebo ohrožena během těchto kybernetických útoků.
Stewart řekl, že zatčení a obvinění z trestných činů jsou vítězství pro prosazování práva, ale “Rubem je, že i když jsme identifikovali některé z pachatelů, jsme stále více 40 milionů dolarů, a už nikdy vidět většinu , že. ”
Počítačová kriminalita se stala problémem rostoucí znepokojení, zejména proto, že počet hackerských útoků ze zámoří roste. Dokonce i Federální rezervní systém byl hacknutý ze zámoří začátku tohoto roku.
Zatímco útoky hackerů často ukrást osobní informace, které pak mohou být použity v systémech krádež identity, hacking vykrádání bank a společnosti vydávající kreditní karty organizovaného zločinu je stále větší problém. Před dvěma lety, Citigroup (C, Fortune 500) připustil, že více než 2.700.000 dolary byl ukraden z 3400 účtů během hacking útoku.

Leave a Reply