5 znaków na Bliskim Wschodzie jest zmiana

Zapomnijcie o swoich uprzedzeń. Wymazać stereotypy – lub przynajmniej ustawić je na bok na chwilę. Bliski Wschód, starożytna kraina poobijany przez potężne siły i namiętności mistycznych, jest pełna niespodzianek.

Jechałem i z różnych krajów na Bliskim Wschodzie w ciągu dziesięcioleci. Zbyt często i zbyt wielu miejscach, aspekty życia sprawiło, że wydaje się jakby zegar został zatrzymany w innym czasie. Już nie. Oto pięć oznak Bliski Wschód zmienia się w sposób, który nie może się spodziewać:
1. Zamiast polityki i religii, spróbuj tanga i salsy: To prawda, polityka i religia pozostają w centrum dużo, że dzieje się tutaj. I to jest również prawdą, że Jordan stał w pobliżu przodu Emiraty nowoczesności w wielu aspektach. Nadal możesz być zaskoczony tym, że dla wielu, pasja do tanga i salsy ważyć więcej niż ideologii i sekciarstwa. Po słońce zachodzi nad Ammanie, stolicy Jordanii, lokalnych klubów stać się gęsty od dymu i zatłoczone z biodra, modne, często apolityczna Arabów młody.
Frida GhitisHarout Kiprian, 32, iracki wygnanie, jest jednym z dużej grupy, która stała się stałym elementem życia nocnego Amman. Te klubowiczów witają się pocałunkami na każdym policzku i wziąć na podłogę jak umiejętnie, jak każdy z ich odpowiednikami w Ameryce Łacińskiej. Oni kręcić i swing swoich partnerów w rytm muzyki i romantycznych piosenek hiszpańskich, które są prawdopodobnie w tajemniczy do nich jak arabski łacińskich pieśni “kompozytorów amerykańskich.
Jest noc tango w Landmark, z widokiem na panoramę Ammanu lśniące i nocne salsy w Trader Vic, z muzyką na żywo w sprawie kontraktu bezpośrednio z Kuby. Kiprian, który mimochodem nazywa siebie “Salsero” twierdzi, że nie ma żadnego interesu w polityce i idzie tańczyć “minimum dwa razy w tygodniu.” Jego przyjaciele mówią, że to o wiele częściej.
Zostań fanem CNNOpinion
Bądź na bieżąco z najnowszymi opinii, analiz i rozmów za pośrednictwem mediów społecznościowych. Dołącz do nas na Facebook / CNNOpinion i wykonaj nas @ CNNOpinion na Twitterze. Czekamy na Państwa pomysły i uwagi.
Scena klub nocny, z głośną muzyką, bioder kołyszących i ożywionej interakcji między mężczyznami i kobietami, jest pozornie apolityczne, ale nikt nie pomylić go z niczym innym znakiem tęsknoty za nowoczesne, światowe, nawet świeckiego Bliskim Wschodzie.
2. Humor stał się potężną bronią, i to jest przerażające, pobożny i potężny. Od początku arabskich powstaniach, Bractwo Muzułmańskie zdobyło niemal wszystkich głównych wyborów w regionie, podczas gdy postępowi liberałowie spojrzał niezdolny montażu wiarygodnej kampanii.
Teraz jednak modernizers odkryli nową taktykę: Jeśli nie możesz ich pokonać, śmiać się z nich. Satyryków i komików, z ogromnym zasięgiem, ponieważ z Internetu, są drwi z polityków islamskich, zwłaszcza w Egipcie, czasami po prostu cytując własne słowa i odtwarzanie ich płomienne kazania przed rozbawionych młodych widzów. Rząd jest wyraźnie zdenerwowana i kodowania na odpowiedź, oskarżając komików z oczerniania islamu i znieważenie prezydenta. Ale trudno, by pokonać kogoś, kto śmieje się z ciebie, wskazując swoją hipokryzję.
Władze idą po komików, w przypadku Egiptu, taniec wokół deklarowanego poszanowania swobody wypowiedzi. I komicy są coraz bardziej popularne z każdym nakazu aresztowania.
Egiptu Jon Stewart żart odpowiedzi przez żart
Mideast: Co myślą o Obamie
Protestujący wykonać ‘drgań’ Harlem
Arabska Wiosna i wolność prasy Bassem Youssef, aresztowany i zwolniony za kaucją kilka dni temu, jest znany wielu jako egipskiego Jon Stewart. Ma ponad 1,2 miliona wyznawców Twitter i słynie w całym regionie. Jego program telewizyjny ma dziesiątki milionów widzów, a jego filmy są oglądane na YouTube przez miliony innych, którzy śmieją się z potężnym, pretensjonalny i bardziej święty niż ty. Jego humor idzie po wszystkich, także dla liberałów.
Jednak jego największym sukcesem była w ocierając aurę świętości, roszczenia Bożej mądrości, która miała otoczki władze religijne. Gdy jego “Sin miernika” eksploduje, pomiarowe próbę rządu uzasadniającego polityki gospodarczej ze względów religijnych, gdy uściski i pieszczoty poduszki z wizerunkiem prezydenta Mohamed Morsy, on podważa islamistów bardziej skutecznie niż liberalnej ideologa. Dlatego prokurator wydał nakaz aresztowania dla niego (jest za kaucją). To dlatego satyryków zostało uwięzionych w Iranie. To dlatego ultra-religijnych uniemożliwiły komiksy od wykonywania w Tunezji. To dlatego jeden z ostatnich satyryczny utwór o polityce na Bliskim Wschodzie i na stronie hodowli oświadcza, że ​​Egipt postanowił wykorzenić humor.
3. Kiedy amerykański prezydent pokazuje się, nie to, że wielkie rzeczy. Prezydent Barack Obama przyjechał do Ammanu, a większość ludzi nie zwracał uwagi. Nie było tłumy na ulicach jak motorcade powiększonym przez miasto. Ludzie w restauracji na dachu patrzył z zaciekawieniem, ale nikt nie chciał oskarżyć prezydenta USA sprowadzenia życia do postoju w tym mieście. Stany Zjednoczone nie są już postrzegane tutaj z awe – negatywne lub pozytywne – że raz inspirowane. Teorie spiskowe oskarżają Waszyngton o zainstalowaniu Bractwo Muzułmańskie w Egipcie lub rozpoczęcia wojny w Syrii. Inni skarżą się, że nie robi wystarczająco dużo, aby zatrzymać syryjskiego rzeź, i wielu oskarża go o bycie zbyt przyjaźni z Izraelem. Ale dla każdego, kto choć raz odwiedził świat arabski w ciągu roku, to jest jasne, obsesyjne myślenie o Ameryce, w tym momencie, to już przeszłość.
4. Mniej osób kupuje teorię, że to wszystko o Izraelu. Jeśli chodzi o Izrael, istnieje powszechna i intensywna niechęć. A jednak w rozmowach z ludzi tutaj, a nawet w opinii wyrażonych przez arabskiego publicystyczną, stara teoria, że ​​wszystkie problemy Bliskiego Wschodu pochodzą z państwa żydowskiego jest mało waluty. Była to stara taktyka dyktatorów: winić to wszystko na Izrael podczas podsycając płomienie urazy.
Ale po dwóch latach od placu Tahrir – po obaleniu tyranów, pośród szalejącej wojny domowe i pogorszenie kryzysy gospodarcze – ludzie w dużej mierze odwołuje się pomysł, że utworzenie państwa dla Palestyńczyków, podczas gdy pożądana lub nawet usunięcie Izraela całkowicie, by naprawić gospodarek regionu , poprawy statusu kobiet i mniejszości religijnych, lub walki celu między szyitami a sunnitami. Kiedy partie islamistyczne, wezwał do Million Man March wobec Izraela w Ammanie, ok. 300 osób pokazał.
5. Nawet królowie mówią, że chcą demokracji: Arabska wiosna nie kwiat całkiem tak aromatycznie, jak ludzie mieli nadzieję, a to zmniejszyło presję na zmiany w takich miejscach, jak Jordan. Ale postulaty reformy kontynuować. Wśród tych, wzywając do większej demokracji, wszystkich ludzi, są nonelected władcy, jak król Jordanii Abdullah II. Nie wszyscy wierzyli, że ich zobowiązania do demokratyzacji, ale przynajmniej na powierzchni, opozycja i zgadzają się, że król Jordanii powinien poruszać się w kierunku monarchii konstytucyjnej. Król Maroka zapoczątkował w jakiejś reformy, mają, w mniejszym stopniu, innych monarchów arabskie.
Bliski Wschód to nie to samo. Protesty stały się rutyną. Zmiana jest w powietrzu, ale stereotypy i uprzedzenia nie są sprawiedliwe – wystarczy zapytać salseros w klubach Ammanu

Leave a Reply