4 powody, Online TV jest nadal marzeniem

ABC będzie pierwszym nadawcą, aby uruchomić własną aplikację live-streaming, w tym tygodniu. Ale przed rozpoczęciem cięcia swój kabel, wiem, że prawda już TV nie jest dość tego – jeszcze nie, w każdym razie.

Disney / ABC Grupa Telewizji oficjalnie zwolnić “Watch ABC” aplikacji wtorek, pozwalając użytkownikom na żywo strumień zawartości sieci na (AAPL, Fortune 500) Apple iPhone i iPad. Firma o nazwie zapowiedź “momentem w technologii i dystrybucji.”
To może być, ale aplikacja nadal nie jest całkowita-pakiet rozwiązań dla każdego – i żaden będzie, dopóki ktoś nie wymyśli, jak wyrównać różne interesy Studios, operatorzy telewizji kablowej, sieci i stacje partnerskie. Wszyscy chcą więcej gałek ocznych, ale nie może się zgodzić wystarczy pociągnąć telewizor całkowicie w cyfrowy.
Cztery gigantyczne przeszkody leżą w sposób coraz ABC i TV w ogóle, w pełni on-line:
Nie TV “Everywhere”: Po uruchomieniu Watch ABC będzie dostępny tylko do widzów na całym Nowym Jorku i Filadelfii. To dlatego, ABC, podobnie jak innych nadawców, nie posiadają i prowadzą większość lokalnych stacji w całym kraju. Zamiast tego, podpisywania umów z podmiotami powiązanymi i nie ma prawa do strumieniowego przesyłania ich bez odbarwiania odrębnych transakcji.
Oznacza to, że bez porozumienia partnerskiego, może być w stanie oglądać “Jimmy Kimmel”, ale nie lokalne emitują wiadomości, że go poprzedza. To jest zbyt brudny setup dla ABC do wdrożenia.
Więc ABC pracuje na tych ofert partnerskie. Firma podpisała umowę na uruchomienie aplikacji w 13 telewizyjny Hearst stacji ABC rynkach, do których należy Boston i Kansas City, i planuje do negocjacji więcej ofert partnerskie przez sezonu telewizyjnego upadku.
Tymczasem Watch ABC uruchomi również wkrótce w sześciu innych rynkach będących własnością ABC stacji, w tym Los Angeles i Chicago. Ale w całym kraju roll-out będzie wymagało czasu.
Podobne opowieści: Czy nadawcy pokonać AEREO własnej grze?
Pay-TV abonentów tylko: Nawet jeśli jesteś widz w strefie ABC Watch, nie można dokładnie obejrzeć za darmo. Po sześć tygodni bez kosztów procesu w Nowym Jorku i Filadelfii, tylko widzowie, którzy płacą za kablowej lub satelitarnej subskrypcji będą mogli zalogować się do aplikacji – choć ABC, podobnie jak wszystkie treści przekazu, jest za darmo z anteny.
Podobnie jak w modelu partnerskiego, to pay-TV setup wymaga ABC pracy z dostawców telewizji kablowej i satelitarnej. Oferty są na miejscu z dostawcami, w tym Comcast (CMCSA), Cablevision (CVC, Fortune 500), Cox i AT & T (T, Fortune 500) U-Verse.
Rep dla ABC, należąca do Disney (DIS, Fortune 500), nie powie wprost, dlaczego firma zdecydowała się na pay-TV konfiguracji: “Szukamy pomóc operatorzy kablowi wartość dodaną dla swoich abonentów,” powiedział wiceprezes komunikacji Karen Hobson.
To może być sposób ABC przebłagania kablowych i satelitarnych firm, którzy płacą nadawcom się opłaty za abonenta do powietrza ich treść.
Reklamy nie są takie same: ABC potwierdziła, że ​​aplikacja nie będzie powietrza te same reklamy w sieci jest. Zamiast tego, że reklamy będą podobne do tych przedstawionych na ABC.com. Hobson, ABC rep, zauważył, że “reklamodawcy czasami muzyka licencja na reklamach, które mogą być wyemitowany tylko w telewizji, a nie on-line, na przykład.” Handlowych długość przerwy będzie taki sam na app i telewizji, dodała.
Konkurs: W walce tytanów TV do figury naszą strategię, zwany Aereo startowy próbuje podciął je całkowicie.
Aereo pozwala użytkownikom live-stream lub zapis treści radiofonicznych lub telewizyjnych za niewielką opłatą, przypisując każdemu klientowi unikalne anteny. Nadawcy, w tym ABC, CBS (CBS, Fortune 500), Fox właściciel News Corp (NWS) Comcast i NBC Universal, które pozwany AEREO w nieudanej oferty całorocznej podjęcia firmę w dół, a kilka z nich zagroził się kanały kablowe chyba AEREO jest przykryta.
Disney powiedział New York Times, że Watch ABC app był w pracach przed Aereo pojawił się na scenie w zeszłym roku, ale wydaje się, uruchomienie może mieć plany przyspieszonym nadawców palcach do cyfrowej.
Przypadkowo, Aereo ogłosił w poniedziałek, że jest wyeliminowanie jej codziennie 1 dolar plan i roczny 80 dolarów abonamentu. Użytkownicy mogą uzyskać 20 godzin DVR przechowywania 8 dolarów miesięcznie, lub 60 godzin do 12 dolarów.

Leave a Reply