3 sposoby na poprawę Apple Mac OS X

Apple najnowszy system operacyjny Macintosh nie jest jeszcze trafić na półki sklepowe, ale jeśli odsłonięcie OS X Mavericks było żadnego wskazania, jego ulepszenia nie są dokładnie to, co można nazwać porywający.

Mavericks roszczenia są fachowy, ale wyraźnie korzystne. Jest szybszy, ma ulepszony system powiadomień i oferuje większą swobodę decydowania, w jaki sposób korzystać z drugiego monitora. Ma lepszą przeglądarkę i lepszą aplikację Kalendarz oraz remontowane interfejs użytkownika Finder.
Ale nawet jeśli te cechy skończyć jako poprawę, nie ma nic, że czuje się szczególnie nowa. W rzeczywistości głównym celem Mavericks wydaje się ustalenie wielu rzeczy Apple (AAPL, Fortune 500) dostał tak z ostatniego wydania, Mountain Lion.
To stało się par na kurs w ciągu ostatnich sześciu lat. Od czasu wydania OS X Leopard w 2007 roku, największe zmiany w systemie operacyjnym Macintosh był ogólny wysiłek przynieść więcej doświadczenia z systemem iOS do OS X, w tym wycinania i wklejania z Centrum Zgłaszania Ios.
W przeważającej części, brak Apple śmiałych posunięć z OS X nie jest problemem, ponieważ OS X nadal będzie znakomity system operacyjny.
Ale jeśli Apple chce innowacji – jak to na ogół dąży do zrobienia – to, co zostało do tej firmy, jeśli chodzi o OS X? Czy kiedyś znowu zobaczyć wprowadzenie funkcji tak istotna jak, powiedzmy, Time Machine?
Być może. Może nie. Ale jest jeszcze kilka możliwości:
Nowych produktów Apple w 90 sekund
Połącz z iOS: Tech frajerów dawna spekulowali i otwarcie chciał na dzień, że OS X stanie się jednym z mobilnej platformy firmy Apple, iOS. Te pożary podsycane przez wprowadzenie funkcji iOS-esque w ostatnich dwóch iteracji OS X.
Podobnie jak Microsoft (MSFT, Fortune 500) próbuje z Windows 8, połączenie obu systemów operacyjnych nie tylko stworzyć poczucie podniecenia i nowości, ale może niech Połączone platformy cherry wybrać najlepsze cechy z obu i pozwalają Jabłko poświęcić więcej jego energie do jednego środowiska. Ale może to również prowadzić do niejasnym, niespójności, jak młody Windows 8 czasem nadal nadaje się do.
A może to wszystko jest kwestią sporną tak czy inaczej, ponieważ CEO Apple Tim Cook długo upierał się, że obie platformy pozostanie tylko to: dwie platformy.
Aktualizacja interfejsu użytkownika: Nawet jeśli Apple nie robi dwa systemy operacyjne w jednym, to może w końcu dać kolejną wersję OS X (lub OS 11, lub co może być nazywane), makeover wizualne.
Potrzeba, aby zaktualizować wygląd OS X nie jest tak bardzo potrzebne, jak to było z iOS. Ale wraz ze wzrostem aplikacji i usług pochodzących z Apple, odświeżenie interfejsu użytkownika może pomóc zjednoczyć wszystkich tych nowych funkcji.
Rozwiń do iCloud: Google (GOOG, Fortune 500) znajduje się w cichej udowodnienia z Chrome OS to system operacyjny zbudowany głównie wokół cloud i Web Services jest rozwiązaniem computing na przyszłość.
Apple ma platformę cloud własnych w iCloud. Ale nawet z ogłoszeniem nowych funkcji iCloud-centric na konferencji Worldwide Developers początku tego miesiąca (w tym menedżera haseł oraz iWork w chmurze), technologia pozostaje wadliwy i niewykorzystane.
Jeśli Apple nadal jest umieścić więcej swoich podstawowych usług w chmurze i dają więcej programistom narzędzia do integracji iCloud technologii, OS X może stać się bardziej elastyczny system operacyjny, który jest mniej zależna od jakiegokolwiek pojedynczego urządzenia i lepiej powiązane z jego telefonu odpowiednik.
Ale na razie, tylko emocje wokół nowego OS X Mavericks będzie czy nowe mapy aplikacja może faktycznie poprowadź nas do naszych ulubionych restauracji bez lądowania nas w środku jeziora.

Leave a Reply