3 דרכים לשיפור של אפל Mac OS X

מערכת ההפעלה האחרונה של אפל מקינטוש עדיין לא הגיעה למדפי חנויות, אבל אם החשיפה של OS X מאבריקס הייתה כל אינדיקציה, השיפורים שלה הם לא בדיוק מה שהיית מכנים מרתק.
הטענות ‘מאבריקס הן מבוצעות כהלכה, אבל ברור שמועילות. זה מהיר יותר, יש מערכת התראות משופרת, ומציע גמישות רבה יותר על איך אתה משתמש בצג שני. יש לו דפדפן טוב יותר ויישום לוח שנה טוב יותר וממשק משתמש מאתר שיפץ.
אבל גם אם בסופו של תכונות אלה כשיפורים, אין שום דבר שמרגיש חדש במיוחד. למעשה, המטרה העיקרית של מאבריקס נראית שתקנה הרבה מהדברים אפל (AAPL, Fortune 500) פשוט טעה עם שחרורו עבר, אריה הרים.
שהפך נקוב לקורס בשש השנים האחרונות. מאז שחרורו של OS X Leopard בשנת 2007, השינוי הגדול ביותר למערכת ההפעלה של מקינטוש כבר מאמץ כללי להביא יותר מהחוויה iOS ל OS X, כולל גזירה והדבקה של מרכז הדיווח של iOS.
על פי רוב, חוסר של אפל של מהלכים נועזים עם OS X לא היה בעיה, מאז OS X המשיך להיות מערכת הפעלה מצוינת.
אבל אם אפל רוצה לחדש – כפי שהוא בדרך כלל שואף לעשות – מה שנשאר לחברה כאשר זה מגיע לOS X? האם אזכה לראות שוב את ההקדמה של תכונה כחיונית כמו, יניח, מכונת זמן?
אולי. אולי לא. אבל עדיין יש כמה אפשרויות:
המוצרים החדשים של אפל ב90 שניות
מיזוג עם iOS: החנונים טק כבר מזמן העריכו ואיחל בגלוי ליום שOS X יהפוך לאחת עם הפלטפורמה הניידת של אפל, iOS. השריפות הללו מונעים על ידי ההקדמה של תכונות-iOS esque בשתי החזרות האחרונות של OS X.
כמו מיקרוסופט (MSFT, Fortune 500) מנסה עם Windows 8, ממזג את שתי מערכות ההפעלה לא רק הייתי ליצור תחושה של התרגשות וחידוש, אבל יכל לתת את הפלטפורמה המשולבת הדובדבן להרים את התכונות הטובות ביותר משני ולאפשר אפל להקדיש יותר האנרגיות שלה לסביבה אחת. אבל זה גם יכול להוביל לחוויה מבולבלת, לא עקבית, כמו Windows 8 הצעירה עדיין לפעמים משאיל את עצמו ל.
וזה יכול להיות בכל נקודה שנויה במחלוקת בכל מקרה, מאז המנכ”ל אפל טים קוק ארוך התעקש כי שתי הפלטפורמות יישארו בדיוק את זה: שתי פלטפורמות.
עדכון ממשק המשתמש: גם אם אפל לא עושה את שתי מערכות הפעלה לתוך אחד, זה יכול לתת לי סופו של דבר את הגרסה הבאה של OS X (מערכת הפעלה או 11, או מה שזה עשוי להיקרא), מהפך ויזואלי.
הצורך לעדכן את המראה של OS X אין צורך בכל כך גרוע כמו שהיה עם iOS. אבל עם הגידול של יישומים ושירותים המגיע מאפל, אפשר רענון של ממשק המשתמש לעזור לאחד את כל התכונות החדשות אלה.
להתרחב לiCloud: גוגל (GOOG, Fortune 500) בשקט מוכיחה עם Chrome OS שלה שמערכת הפעלה שנבנתה במידה רבה סביב ענן ושירותי אינטרנט היא פתרון מחשוב קיימא לעתיד.
לאפל יש פלטפורמת ענן משלו בiCloud. אבל גם עם ההכרזה על תכונות iCloud ממוקדות חדשות בכנס המפתחים העולמי שלה בתחילת החודש (כולל מנהל סיסמות וiWork בענן), הטכנולוגיה נותרת פגומה ולא מנוצל.
אם אפל ממשיך לשים יותר של שירותי הליבה שלה בענן ולתת יותר למפתחים את הכלים לשילוב טכנולוגית iCloud, OS X יכול להיות מערכת הפעלה גמישה יותר זה פחות תלוי בכל מכשיר יחיד וטובה יותר קשור לעמיתו הנייד שלה.
אבל לעת עתה, את ההתרגשות רק סביב X מאבריקס מערכת ההפעלה החדשה תהיה לראות אם היישום החדש מפות באמת יכול לנתב אותנו למסעדות האהובות עלינו בלי נחיתתנו באמצע אגם.

Leave a Reply